Agrovenkov o.p.s.
Informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Pardubického kraje

Aktuality

Aktuality

26/05/22

Společnost PGRLF, a.s. otevírá nový program Podpora nákupu půdy

PV

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, a.s. ve středu 1. června 2022 spustí příjem žádostí do programu Podpora nákupu půdy. Kolo programu bude ukončeno nejpozději na konci tohoto roku, tj. 31. prosince 2022.

Zařazeno v Aktuality, PGRLF

25/05/22

Navržená redistributivní platba ve výši 23 % na prvních 150 hektarů každého zemědělského podniku se měnit nebude

PV

V rámci vypořádání připomínek Evropské komise ke Strategickému plánu společné zemědělské politiky (SZP) se nebude měnit navržená redistributivní platba ve výši 23 % na prvních 150 hektarů každého zemědělského podniku. Včera se na tom shodli předsedové stran vládní koalice. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) bude také dle dohody hledat další řešení pro podporu malých a středních podniků ve výši až 3 miliardy korun ročně.

Zemědělci podali přes 30 tisíc Jednotných žádostí

smf

24/05/22

Ministr zemědělství: Pro posílení výroby potravin podporujeme větší flexibilitu společné zemědělské politiky i v roce 2023

PV

Aktuální situace na komoditních trzích, ovlivněná zejména válkou na Ukrajině, a akční plán na vytvoření dopravních koridorů mezi Evropskou unií a Ukrajinou, které mají usnadnit vývoz zemědělských produktů, byly hlavními tématy zasedání Rady pro zemědělství a rybářství v Bruselu. Ministři jednali také o očkování proti ptačí chřipce jako doplňkovém nástroji pro prevenci a tlumení této choroby.

AGRObase číslo 5/2022

smf

Zařazeno v AK ČR, Aktuality

Naše Pole 2022

PV

Celostátní přehlídka polních pokusů odrůd zemědělských plodin, ochrany a výživy rostlin a výstava zemědělské techniky.

Zařazeno v Aktuality

23/05/22

Informace pro žadatele k dotačnímu programu Národních dotací – 20.B. Zlepšení životních podmínek v chovu drůbeže pro sledované období 2022

PV

Úprava definice služby IZR_ZVI01A (Stažení detailních informací o zvířatech)

PV

MZe na základě podnětu od veřejnosti rozšířilo odpověď služby IZR_ZVI01A. V části PRIROZENAPLEMENITBA je nový nepovinný element BYKUSNIZNAMKA. Změna má dopad do WSDL a je nutné dopady zohlednit i v zemědělských SW. Aktuální WSDL je nasazeno na testovacím prostředí. Nasazení na produkci bude v příštím týdnu.