Agrovenkov o.p.s.
Informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Pardubického kraje

Pardubický kraj

Pardubický kraj

03/08/22

Pilotní projekt samoobslužného obchodu v Bítovanech, který podpořil Pardubický kraj, už funguje

PV

Obchod na vesnici, kde si můžete nakoupit v šest hodin ráno stejně jako v devět hodin večer, rozhodně není standardem. V Bítovanech na Chrudimsku s podporou Pardubického kraje a ve spolupráci s obcí taková prodejna právě v obecních prostorách vznikla. Nese název „Fééér samoobslužný obchůdek“ a mohou v něm nakoupit třeba i ti, kteří přijíždějí z práce později. Slavnostní zahájení provozu se uskutečnilo v neděli 31. července mimo jiné za účasti radního pro venkov, zemědělství a životní prostředí Pardubického kraje Miroslava Krčila.

20/07/22

O titul Strom roku 2022 se utkají i dva stromy z Pardubického kraje

PV

V loňském roce triumfovala v soutěži Strom roku Zpívající lípa z obce Telecí, úspěchy v anketě Pardubický kraj zaznamenal i v roce 2016 s Lípou z Lipky u Horního Bradla nebo v roce 2004 s Šestikmennou lípou ze Zámrsku. Letos se budou o titul Strom roku 2022 ucházet dva stromy z Orlickoústecka – Javor babyka v Ústí nad Orlicí a Bratrská lípa v Kunvaldu.

Zařazeno v Aktuality, Pardubický kraj

08/06/22

Den Pardubického kraje 2022

PV

Srdečně Vás zveme na Den Pardubického kraje 2022, který se uskuteční v pátek 10. června od 14 hodin na Pernštýnském a Komenského náměstí.

04/04/22

Stavba poldru Kutřín pomůže obyvatelům v povodí Novohradky i zemědělcům

PV

Téměř před rokem byla zahájena stavba poldru Kutřín na řece Krounce. Suchá retenční nádrž má ochránit oblast v povodí řeky Novohradky před povodněmi. Na průběh stavby, jejímž investorem je Povodí Labe a má vyjít na téměř půl miliardy korun, se byl ve společnosti zástupců tohoto státního podniku a města Proseč podívat radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství Pardubického kraje Miroslav Krčil. Velká voda totiž na zmíněném území ohrožuje obyvatele a působí i nemalé problémy zemědělcům.

30/03/22

V Programu obnovy venkova rozdělí kraj letos téměř 50 milionů korun

PV

V obecním domě ve Starém Hradišti se uskutečnilo setkání Krajského shromáždění Sdružení místních samospráv České republiky. Mezi hosty setkání patřili také zástupci samosprávy Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým, 1. náměstkem hejtmana Michalem Kortyšem a radními Miroslavem Krčilem a Ladislavem Valtrem.

01/02/22

Zemědělské družstvo v Žichlínku využívá nejmodernější technologie včetně virtuální reality

PV

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v pátek odpoledne Zemědělské-obchodní družstvo Žichlínek. Jedná se o významného zaměstnavatele v oblasti zemědělské prvovýroby a to jak v živočišné, tak i v rostlinné výrobě v kraji. Družstvo také provozuje pneuservis, provádí opravy a servis osobních, nákladních automobilů a zemědělské techniky, nabízí prodej písků, kameniva a hutního materiálu a provozuje dvě bioplynové stanice. Součástí družstva jsou také Jatka Lanškroun.

Zařazeno v Aktuality, Pardubický kraj

27/01/22

Zpívající lípa jde do boje o titul Evropský strom roku 2022. Podpořte ji svým hlasem i vy

PV

V Pardubickém kraji se skrývá Strom roku 2021, kterým byla v konkurenci stromů ze všech krajů České republiky zvolena Zpívající lípa z obce Telecí na Svitavsku. Nyní bude potřebovat hlasy znovu, aby dosáhla na titul i v evropské konkurenci. Podpořit ji lze od 1. do 28. února na webových stránkách www.treeoftheyear.org.

21/01/22

Společné prohlášení

PV

Společné prohlášení hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, radního Pardubického kraje pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslava Krčila, viceprezidenta Agrární komory České republiky Leoše Říhy a místopředsedy Zemědělského svazu České republiky a předsedy Zemědělského družstva Sloupnice Jaroslava Vaňouse.

18/01/22

Radní Krčil: Budeme nadále veřejnost přesvědčovat, že kupovat české regionální potraviny se vyplatí

PV

Jaký byl předchozí rok v oblasti zemědělství a životního prostředí v Pardubickém kraji? Co se povedlo a na čem je potřeba v dalším roce ještě pracovat? Odpovědi nejen na tyto otázky poskytl radní Pardubického kraje pro zemědělství, venkov a životní prostředí Miroslav Krčil.

Zařazeno v Aktuality, Pardubický kraj