Agrovenkov o.p.s.
Informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Pardubického kraje

AK ČR

AK ČR

08/03/23

Zástupci krajských zemědělských organizací se dohodli s krajem na společném postupu v prosazování důležitých témat

PV

Vůbec poprvé se u jednoho stolu sešli zástupci krajských organizací Agrární komory, Zemědělského svazu a Asociace soukromého zemědělství, aby na pozvání společnosti Agrovenkov a radního pro zemědělství, venkov a životní prostředí Miroslava Krčila debatovali o tématech, jež patří k nejpalčivějším otázkám současnosti v oblasti zemědělství – problematice eroze půd, národních dotací a byrokracie.

20/02/23

ASZ se shodla s Agrární komorou na tématech podporujících snižování byrokracie

smf

Předseda Asociace soukromého zemědělství (ASZ ČR) Jaroslav Šebek jednal minulý týden s prezidentem Agrární komory (AK ČR) Janem Doležalem.

Zařazeno v AK ČR, Aktuality, ASZ ČR

17/02/23

Vzdělávací publikace AK ČR vydané v roce 2022

PV

V rámci dotačního titulu 9.F.e. Regionální přenos informací a ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství, zorganizovala a vydala za posledních pět let Agrární komora České republiky již více než stovku publikací. Rok 2022 nebyl výjimkou a byly vytvořeny další čtyři publikace, které jsou níže ke stažení. Publikace je možné zaslat i v tištěné podobě. Pro více informací pište na: selivanenko@akcr.cz

Zařazeno v AK ČR, Aktuality

16/12/22

Debatují viceprezident Agrární komory Václav Hlaváček a viceprezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Pavel Mikoška

smf

Kdo může za zdražování cen potravin? Debatují viceprezident Agrární komory Václav Hlaváček a viceprezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Pavel Mikoška.

Zařazeno v AK ČR, Aktuality

25/10/22

Agrární komora ČR požaduje výjimku v zastropování cen na výrobu energií z obnovitelných zdrojů

smf

V reakci na probíhající diskuse vlády na téma zastropování cen vyrobených energií a na zavedení daně z mimořádných zisků, přijalo představenstvo Agrární komory ČR usnesení, ve kterém zásadně požaduje ustanovení výjimky pro zastropování cen energií u výroby elektrické energie z bioplynových stanic do kapacity 1 MW provozovaných především v podnicích zemědělské prvovýroby. Odmítá také nízkou […]

Zařazeno v AK ČR, Aktuality