Agrovenkov o.p.s.
Informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Pardubického kraje

Informace z Pardubického kraje

Informační servis pro poradce a zemědělskou veřejnost

01/11/22

Zveme Vás na 28. Výroční konferenci VVS

smf

Vážení chovatelé a obchodní partneři, rádi bychom Vás pozvali na tradiční Výroční konferenci naší společnosti, která se bude konat ve čtvrtek, 10. listopadu 2022 opět na tradičním místě, v hostinci U Novotnů v Mistrovicích. Program bude zajímavý a věříme, že i poučný, tak se budeme těšit na případné setkání. Elektronická forma přihlášky a podrobný program zde. […]

24/10/22

Program obnovy venkova mění název a více zohlední potřeby venkovských oblastí

PV

Program, jehož prostřednictvím Pardubický kraj primárně podporuje venkovské oblasti na svém území, nese nově název „Program obnovy venkova 2023+“ a bude více reflektovat potřeby venkovských oblastí. Rozhodli o tom na svém posledním zasedání krajští radní.

21/10/22

AgroKonzulta Žamberk spol. s r.o. pořádá „Den otevřených dveří“

smf

Dne 3. 11. 2022 od 9:00 hodin pořádá společnost AgroKonzulta Žamberk spol. s r.o. „Den otevřených dveří“, kam jste všichni srdečně zváni. Připraven je bohatý program a množství aktuálních informací a novinek ze společnosti – informace z oblasti ochrany rostlin, mačkání kukuřičného zrna a ekonomiky výživy, novinky značky Jeantil, Müthing a představení sortimentu Güttler a Fliegl. Pokud bude počasí přát, budou na Vás čekat jízdy zručnosti s traktory Deutz-Fahr. Připraveno je rovněž pestré občerstvení a tombola.

17/10/22

Metodický postup pro optimalizaci velikosti zemědělských pozemků

smf

Metodika vznikla na základě výstupu Funkčního úkolu Ministerstva zemědělství „Integrace optimalizace velikosti a rozměrových parametrů půdních bloků ve vztahu k efektivní zemědělské výrobě a ochraně zemědělského půdního fondu do samostatného modulu Protierozní kalkulačky“ s dobou řešení v letech 2016 – 2017.

10/10/22

Pozvánka na seminář „Počasí, pojištění, PGRLF“ 19.10.2022 od 9 hodin na Chatě Habřinka České Libchavy

smf

Dovolujeme si Vás poznat na seminář „Počasí, pojištění, PGRLF“ 19.10.2022 od 9 hodin na Chatě Habřinka České Libchavy. Letos do Českých Libchav přijede vrcholné vedení ČHMÚ, PGRLF, meteoroložka Alena Zárybnická a zástupci pojišťoven. Počasí a spolehlivá předpověď, aktuality z PGRLF i pojišťoven, o tom všem se 19.10. 2022 můžete dozvědět.

29/09/22

Zemědělci jsou rádi za průběh letošních žní. Z budoucnosti mají ale velké obavy

PV

U příležitosti krajských dožínek se uskutečnila tradiční konference, kterou i letos zorganizovali společně zástupci Regionální agrární komory Pardubického kraje (RAKPA) a Zemědělského svazu ČR. Zemědělci spolu se zástupci krajské samosprávy a dalšími hosty zhodnotili výsledky letošní sklizně a diskutovali o tématech, které momentálně české zemědělce nejvíce trápí.

23/09/22

ZÁKLADY ETOLOGIE DOJENÉHO SKOTU PRO CHOVATELE

smf

Tato publikace předkládá čtenáři vybrané základní oblasti obecné a aplikované etologie skotu. Hlavním záměrem bylo vysvětlit souvislosti a zákonitosti chování krav, jejichž znalost může pomoci chovatelům, zootechnikům a ošetřovatelům v jejich každodenní práci.

Zařazeno v Aktuality, Vzdělávání