Agrovenkov o.p.s.
Informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Pardubického kraje

ZS ČR

ZS ČR

27/03/23

MŽP – Agropocasi.cz

smf

Agropocasi.cz – nová webová aplikace nejen pro zemědělce. Zdroj: ZS ČR

Zařazeno v Aktuality, ZS ČR

08/03/23

Zástupci krajských zemědělských organizací se dohodli s krajem na společném postupu v prosazování důležitých témat

PV

Vůbec poprvé se u jednoho stolu sešli zástupci krajských organizací Agrární komory, Zemědělského svazu a Asociace soukromého zemědělství, aby na pozvání společnosti Agrovenkov a radního pro zemědělství, venkov a životní prostředí Miroslava Krčila debatovali o tématech, jež patří k nejpalčivějším otázkám současnosti v oblasti zemědělství – problematice eroze půd, národních dotací a byrokracie.

07/11/22

Zemědělský svaz ČR ocenil zemědělce, kteří hospodaří udržitelně. Vyhlásil vítěze soutěže Odpovědně ke krajině

PV

Zemědělský svaz ČR vyhlásil vítěze dalšího ročníku soutěže Odpovědně ke krajině, ve které oceňuje zemědělce, kteří udržují zemědělskou krajinu schopnou nadále poskytovat kvalitní a bezpečné zemědělské produkty. Kromě hlavního poslání zemědělců vyrobit dostatek potravin pro obživu obyvatel, chce Zemědělský svaz podpořit udržitelnost zemědělské produkce i do budoucna, zejména v péčí o zemědělskou krajinu.

Zařazeno v Aktuality, ZS ČR

26/10/22

Předsedou Zemědělského svazu ČR bude nadále Martin Pýcha

PV

Předsedou Zemědělského svazu ČR bude nadále Martin Pýcha, který organizaci vede od roku 2011. Na další čtyři roky ho ve funkci potvrdili delegáti na dnešní celostátní konferenci v Praze. Zvolili ho 555 hlasy z 577. Pýcha neměl žádného protikandidáta. Novinářům po svém zvolení řekl, že české zemědělství udělalo velký pokrok, negativně naopak hodnotí komunikaci s Ministerstvem zemědělství.

Zařazeno v Aktuality, ZS ČR

07/10/22

Seminář ČESKÉ ZEMĚDĚLSTVÍ V MĚNÍCÍCH SE KLIMATICKÝCH PODMÍNKÁCH

PV

Datum konání: 13.10.2022
Místo konání: Zámek Křtiny, Křtiny 1, 679 05 Křtiny

15/09/22

Zemědělci nesouhlasí s Evropskou zelenou dohodou, vyjeli na protest do ulic

PV

Agrární komora ČR a Zemědělský svaz ČR s podporou organizací sdružujících zemědělce napříč střední a východní Evropou využily dnešního setkání ministrů zemědělství členských zemí Evropské unie v pražském Kongresovém centru, aby vyjádřili své znepokojení nad vysokými environmentálními požadavky zemědělské politiky Evropské unie.