Agrovenkov o.p.s.
Informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Pardubického kraje

Z činnosti

informace o činnosti AGROVENKOVA o.p.s.

05/10/21

Ohlédnutí za krajskými dožínkami 2021

PV

Slunečné počasí vylákalo návštěvníky v neděli 26.9. na Krajské dožínky, které se uskutečnily v Pardubicích na Pernštýnském náměstí.

13/07/21

Společnost Agrovenkov prošla řadou výrazných změn

PV

Koncem června se uskutečnila valná hromada společnosti Agrovenkov, kde došlo hned k několika zásadním krokům. Změnila se zakládací listina společnosti, aby odpovídala současné legislativě, ale především se změnily orgány společnosti, a to jak početně, tak z hlediska personálního obsazení.

30/06/21

Výroční zpráva 2020

PV

Výroční zpráva z činnosti Agrovenkova o.p.s. za rok 2020

Zařazeno v Aktuality, Z činnosti

18/11/20

MLS Pardubického kraje má aktualizované webové stránky

Letošní ročník Mls Pardubického kraje zná své oceněné výrobky. Ty si opět můžete prohlédnout na webových stránkách.

09/11/20

MLS Pardubického kraje 2020 – webové stránky

Oceněné výrobky MLS Pardubického kraje 2020 si můžete prohlédnout na http://mlspardubickehokraje.cz/kategorie.php

02/11/20

MLS Pardubického kraje 2020

MLS Pardubického kraje 2020 – 14. ročník soutěže o nejlepší potravinu Pardubického kraje.

I v letošním roce, který je poznamenán pandemií coronaviru jsme po jarním přerušení soutěže a prázdninovém znovu vyhlášení, dospěli k oceněným výrobkům za letošní rok.

V posledním srpnovém týdnu zasedla odborná komise složená ze zástupců Ministerstva zemědělství, Státní veterinární správy, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Pardubického kraje a Střední průmyslové školy potravinářství a služeb, aby vybrala ty nejlepší výrobky Pardubického kraje. Do letošního ročníku se přihlásilo 29 výrobců s 96 výrobky. Slavnostní vyhlášení s předáním ocenění se letos bohužel nemohlo uskutečnit, proto byly certifikáty s poháry předávány oceněným výrobcům přímo v jejich provozovnách.

I letos bylo udělováno ocenění ve čtyřech kategoriích, a to Mlýnské a pekárenské a cukrářské výrobky, Mléko a mléčné výrobky, Maso a masné výrobky a Výrobky z medu a ostatní. Titul „Objev roku“ získalo pět producentů, kteří se do soutěže přihlásili poprvé. Jsou to Angelika Čížková – výroba dortů, Michaela Kinterová – med, Vladimíra Krejčíková – Zegita Ostřetín, Marta Komárková – dorty, koláče a Josef Branda – zmrzlina.

Potraviny, které získaly certifikát MLS Pardubického kraje si můžete prohlédnout na http://mlspardubickehokraje.cz/ v odrážce „Oceněné produkty“. Oceněným výrobcům gratulujeme.