Agrovenkov o.p.s.
Informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Pardubického kraje

Z činnosti

informace o činnosti AGROVENKOVA o.p.s.

18/11/20

MLS Pardubického kraje má aktualizované webové stránky

Lenka Brožková

Letošní ročník Mls Pardubického kraje zná své oceněné výrobky. Ty si opět můžete prohlédnout na webových stránkách.

09/11/20

MLS Pardubického kraje 2020 – webové stránky

Lenka Brožková

Oceněné výrobky MLS Pardubického kraje 2020 si můžete prohlédnout na http://mlspardubickehokraje.cz/kategorie.php

02/11/20

MLS Pardubického kraje 2020

Lenka Brožková

MLS Pardubického kraje 2020 – 14. ročník soutěže o nejlepší potravinu Pardubického kraje.

I v letošním roce, který je poznamenán pandemií coronaviru jsme po jarním přerušení soutěže a prázdninovém znovu vyhlášení, dospěli k oceněným výrobkům za letošní rok.

V posledním srpnovém týdnu zasedla odborná komise složená ze zástupců Ministerstva zemědělství, Státní veterinární správy, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Pardubického kraje a Střední průmyslové školy potravinářství a služeb, aby vybrala ty nejlepší výrobky Pardubického kraje. Do letošního ročníku se přihlásilo 29 výrobců s 96 výrobky. Slavnostní vyhlášení s předáním ocenění se letos bohužel nemohlo uskutečnit, proto byly certifikáty s poháry předávány oceněným výrobcům přímo v jejich provozovnách.

I letos bylo udělováno ocenění ve čtyřech kategoriích, a to Mlýnské a pekárenské a cukrářské výrobky, Mléko a mléčné výrobky, Maso a masné výrobky a Výrobky z medu a ostatní. Titul „Objev roku“ získalo pět producentů, kteří se do soutěže přihlásili poprvé. Jsou to Angelika Čížková – výroba dortů, Michaela Kinterová – med, Vladimíra Krejčíková – Zegita Ostřetín, Marta Komárková – dorty, koláče a Josef Branda – zmrzlina.

Potraviny, které získaly certifikát MLS Pardubického kraje si můžete prohlédnout na http://mlspardubickehokraje.cz/ v odrážce „Oceněné produkty“. Oceněným výrobcům gratulujeme.

01/10/20

Vyšel nový Zpravodaj

Lenka Brožková

Pokud máte zájem o zasílání Zpravodaje v tištěné podobě, napište si o něj brozkova.agrovenkov@seznam.cz

17/09/20

Webinář – nitrátová směrnice – 11. a 25.11.2020

Lenka Brožková

Od 1. července 2020 byly stanoveny nové podmínky nitrátové směrnice. V rámci semináře budete seznámeni s novelizací znění nitrátové směrnice jako jednoho z požadavků cross-compliance.
Webinář se uskuteční 25.11. 2020 od 9,00 hodin.

21/08/20

MLS Pardubického kraje 2020

Lenka Brožková

14. ročník soutěže o nejlepší potravinářský výrobek MLS Pardubického kraje byl také zasažen pandemií coronaviru. Po jarním vyhlášení, byla soutěž v dubnu přerušena a o prázdninách znovuvyhlášena. Jsme rádi, že regionální výrobci do soutěže přihlásili opět velké množství kvalitních výrobků. Jak vše dopadne, kdo získá ocenění se dozvíme již v úterý, kdy zasedne odborná komise, […]