Agrovenkov o.p.s.
Informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Pardubického kraje

ASZ ČR

ASZ ČR

17/03/23

Návod k prokázání aktivního zemědělce na Portálu farmáře pro Jednotnou žádost 2023

smf

Toto video přehledně ukazuje a vysvětluje postup k prokázání aktivního zemědělce na Portálu farmáře jako podklad pro Jednotnou žádost. Zdroj: ASZ

08/03/23

Zástupci krajských zemědělských organizací se dohodli s krajem na společném postupu v prosazování důležitých témat

PV

Vůbec poprvé se u jednoho stolu sešli zástupci krajských organizací Agrární komory, Zemědělského svazu a Asociace soukromého zemědělství, aby na pozvání společnosti Agrovenkov a radního pro zemědělství, venkov a životní prostředí Miroslava Krčila debatovali o tématech, jež patří k nejpalčivějším otázkám současnosti v oblasti zemědělství – problematice eroze půd, národních dotací a byrokracie.

20/02/23

ASZ se shodla s Agrární komorou na tématech podporujících snižování byrokracie

smf

Předseda Asociace soukromého zemědělství (ASZ ČR) Jaroslav Šebek jednal minulý týden s prezidentem Agrární komory (AK ČR) Janem Doležalem.

Zařazeno v AK ČR, Aktuality, ASZ ČR

16/02/23

Data ČSÚ ukázala další nárůst stavů přemnožené spárkaté zvěře. Ta znemožňuje obnovu pestrých lesů

PV

Aktuální data Českého statistického úřadu ukázala další nárůst počtů spárkaté zvěře, jejichž stavy dosáhly nových rekordních hodnot.

Zařazeno v Aktuality, ASZ ČR, Myslivost

10/02/23

Společný dopis nevládních organizací k umožnění moření osiva

smf

Společný apel několika nevládních organizací na ministra zemědělství, aby se zasadil o umožnění moření osiva, které považujeme za vhodné řešení ochrany rostlin jak po ekonomické, tak po ekologické stránce. Zdroj: ASZ

11/01/23

Pestrá krajina – pozvánka na konferenci a vyhlášení výsledků programu za rok 2022

PV

Které členské farmy Asociace soukromého zemědělství ČR budou oceněny v rámci pátého ročníku programu této stavovské organizace Pestrá krajina? To vejde ve známost v průběhu konference, která se uskuteční ve středu 18. ledna 2023 v aule na České zemědělské univerzitě v Praze. Moderovat ji bude Vladimír Kořen.

Zařazeno v Aktuality, ASZ ČR, Partneři

15/12/22

VIDEO: Návod k využití LPIS ve vztahu k ochranným pásům vodních toků na orné půdě

PV

Krátká výuková videa na různá potřebná témata se velmi osvědčila, nyní vznikla ze strany členů Asociace poptávka na návod k využití LPIS ve vztahu k ochranným pásům vodních toků na orné půdě. Tvorba ochranných pásů se bude týkat žadatelů o ekoplatbu v roce 2023 (povinně těch, co budou zakládat v roce 2023 jařiny, od roku 2024 pak všech). Přinášíme proto výukové video z dílny společnosti PV-Agri.