Agrovenkov o.p.s.
Informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Pardubického kraje

Veterináři nabízejí pomoc včelařům

10/01/13
smf

Informace SVS ČR.

Veterináři nabízejí pomoc včelařům
Ne každý chovatel včel má dobrý kontakt na veterinárního lékaře, se kterým by mohl konzultovat zdravotní stav, popřípadě zdravotní problémy svých včelstev. Proto Státní veterinární správa připravila seznam soukromých veterinárních lékařů, kteří nabízejí včelařům odbornou činnost.
Tato spolupráce může být různého charakteru, od profesionálních rad, přes prohlídku včelstev s možností posouzení jejich zdravotního stavu, zootechnické úrovně stanoviště až po objednání vhodných veterinárních léčebných prostředků k ošetření včelstev a pomoci s jejich správným použitím.
Lze doufat, že možnost odborné pomoci či konzultace uvítají nejen začínající chovatelé ale i zkušení a léta praktikující včelaři. Chov včel a včelařství se neustále vyvíjí, objevují se nejen nové metody chovu, ale i nové postupy v péči o včelstva a jejich dobrou kondici.
Odkaz na seznam zmíněných soukromých veterinárních lékařů lze nalézt na stránkách www.svscr.cz pod Veterinární lékaři – odborní pomocníci pro chovatele včel. Zatím je zde uvedeno 26 veterinářů. Seznam bude nadále aktualizován. U každého veterinárního lékaře je uvedena působnost, telefon a e-mail.
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS , 8.1.2013