Agrovenkov o.p.s.
Informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Pardubického kraje

Premiér řeší se zemědělci otázku krácení přímých plateb

09/10/08
smf

Premiér proto svolává na pátek dopoledne další jednání se zástupci Asociace soukromého zemědělství ČR, Agrární komory ČR a Společnosti mladých agrárníků ČR. Zdroj: Jana Bartošová, tisková mluvčí vlády ČR

Premiér řeší se zemědělci otázku krácení přímých plateb

Předseda vlády Mirek Topolánek se v úterý večer setkal se zástupci Asociace soukromého zemědělství ČR. Společně hledali řešení pro dorovnání přímých plateb zemědělcům. Jednání s dalšími zástupci agrárních asociací plánuje premiér na pátek.
„Vnímám složitou situaci v rezortu zemědělství týkající se krácení přímých plateb, ale ve shodě s Asociací soukromého zemědělství nepovažuji chystanou stávku za adekvátní řešení situace,“ řekl ke schůzce premiér Mirek Topolánek.
 
Z úterního jednání vzešly kompromisní návrhy, které by řešily otázky dorovnání přímých plateb. Premiér proto svolává na pátek dopoledne další jednání se zástupci Asociace soukromého zemědělství ČR, Agrární komory ČR a Společnosti mladých agrárníků ČR. Schůzky se tentokrát zúčastní také ministr zemědělství Petr Gandalovič a náměstek ministra financí Eduard Janota.
 
Jana Bartošová, tisková mluvčí vlády ČR