Agrovenkov o.p.s.
Informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Pardubického kraje

ČIŽP zavádí novou službu

02/09/08
smf

Od 1. září začne na České inspekci životního prostředí fungovat bezplatná informační linka. Na čísle 800 011 011 budou moct lidé v pracovních dnech od 8 do 16 hodin informovat inspektory o případech poškozování životního prostředí.Zdroj: www.Enviweb.cz, 02.09.2008

Ekologická inspekce zavádí "udavačskou" linku
Od 1. září začne na České inspekci životního prostředí fungovat bezplatná informační linka. Na čísle 800 011 011 budou moct lidé v pracovních dnech od 8 do 16 hodin informovat inspektory o případech poškozování životního prostředí.
Mimo vymezený čas bude nadále fungovat systém havarijních telefonů, které jsou uvedeny na internetových stránkách www.cizp.cz.
"Infolinka nebude v žádném případě suplovat práci inspektorů. Bude pouze první instancí pro kontakt s občany, jakýmsi sítem, které by mělo zachytit podněty, které České inspekci nepatří a odkázat tazatele na adekvátní instituce," sdělila ředitelka inspekce Eva Tylová. U podnětů spadajících do agendy inspekce, budou občané přepojeni na odpovídající oddělení.
Tylová si od nové linky slibuje větší otevřenost úřadu. Nechce ale, aby bezplatná infolinka fungovala jako poradenská kancelář pro právnické osoby a nevládní organizace.

Zdroj: www.Enviweb.cz, 02.09.2008