Agrovenkov o.p.s.
Informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Pardubického kraje

Důchodová reforma má svůj návod. Pro každého

17/02/13

Důchodová reforma má svůj návod. Pro každého

Důchodová reforma má svůj návod. Pro každého  
24.1.2013, Praha, Zdroj: Ministerstvo financí
Ministerstvo práce a sociálních věcí a ministerstvo financí nabízí nově občanům Manuál k důchodové reformě. Podrobný asi třicetistránkový materiál informuje o všech současných změnách v důchodovém systému.
„V naší nové publikaci jsou důležité a praktické informace úplně pro každého. Může pomoci zaměstnancům, živnostníkům, zaměstnavatelům i pracovníkům státní správy. Důchodová reforma totiž není jen nový II. pilíř, ale přináší i další změny ve státním I. pilíři a soukromém III. pilíři,″ říká ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09).
Příručku připravovala obě ministerstva a také odborníci z České správy sociálního zabezpečení a Generálního finančního ředitelství. Dokument formou odpovědí na často kladené dotazy umožní občanům orientovat se v důchodové reformě a pomůže jim se skutečně odpovědně rozhodnout, jak se zabezpečit na stáří.
„Zároveň jsme do Manuálu zařadili reakce na nepřesnosti a mýty, které o změnách důchodového systému kolují,″ uvedl ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). 
Manuál najdete na:
K důchodové reformě ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s ministerstvem financí připravilo ve všech krajských městech také sérii patnácti kulatých stolů. Druhý se uskuteční už zítra, tedy v úterý 15. ledna, v Liberci. Diskutovat na něm budou odborníci z MPSV, MF a Finanční správy ČR s pracovníky okresních správ sociálního zabezpečení, úřadů práce, finančních úřadů, penzijních fondů, profesních asociací a zaměstnavatelů. Pro veřejnost jsou k dispozici také letáky a informační linka na čísle 234 712 111