Agrovenkov o.p.s.
Informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Pardubického kraje

Rychlé odchody

04/04/10

Rychlé odchody

Rychlé odchody
30.3.2010, Zdroj: LMC
Zaměstnavatelé během zkušební doby propustí až třetinu zaměstnanců.
V trvající době ekonomické nejistoty se poměr ukončení spolupráce ze strany zaměstnavatele mírně navýšil. Vyplývá to z průzkumu společnosti LMC.
Celkově v průzkumu převažoval počet odpovídajících, kteří opustili nové pracovní místo ještě ve zkušební době. Tento případ se týkal 59 procent respondentů. Z toho 27 procent odpovídajících se zmínilo o tom, že zaměstnanecký poměr ve zkušební době ukončili zejména kvůli tomu, že práce nesplňovala jejich očekávání.
Konec pracovního poměru ještě ve zkušební lhůtě pak podle odpovědí uživatelů z 32 procent inicioval sám zaměstnvatel. Podíl respondentů, kterým se v nové práci podařilo zůstat i po uplynutí zkušební lhůty, činil dohromady 41 procent.
Příčina a odpovědnost za propuštění zaměstnance ve zkušební době leží většinou na straně firmy. Ta buď při výběru dostatečně neprověřila schopnost uchazeče danou práci vykonávat nebo k němu nebyla upřímná při líčení náplně práce a prostředí ve firmě.
Nechte si poradit od odborníků a nevymýšlejte něco, co už existuje – CD-ROM Vzory pracovněprávních písemností podle nového zákoníku práce obsahuje přes 250 připravených vzorů!