Agrovenkov o.p.s.
Informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Pardubického kraje

Hledá se  podpora pro chovatele prasat

15/11/07
smf

Ministr zemědělství Petr Gandalovič se dnes obrátil na ministra financí Miroslava Kalouska s žádostí o mimořádnou dotaci 200 milionů korun z rozpočtové rezervy. Zdroj: www.mze.cz, www.agroweb.cz
 

V Praze 14. listopadu 2007

 
 
Ministr Gandalovič chce pro farmáře 200 milionů korun
z rozpočtové rezervy
 
 
Ministr zemědělství Petr Gandalovič se dnes obrátil na ministra financí Miroslava Kalouska s žádostí o mimořádnou dotaci 200 milionů korun z rozpočtové rezervy. Prostředky by měly pomoci farmářům zvládnout situaci v odvětví chovu prasat.
 
Peníze budou podle ministra použity k navýšení částky tzv. „Nákazového fondu“ č. 8, tedy zvýšení příspěvku na likvidaci kadáverů.
„Tím bychom mohli zajistit plné dofinancování původní ceny z roku 2006, která činila pět korun za kilogram. V letošním rozpočtu byl přitom plánován příspěvek ve výši jedné koruny na kilogram kadáveru,“ uvedl ministr.
 
Petr Gandalovič podle svých slov chápe současnou tíživou situaci chovatelů prasat, a proto se chce pokusit prostředky z rozpočtové rezervy získat. Požadavek farmářů, aby jim stát na přímých dotacích vyplatil zhruba miliardu korun, ale ministr i nadále odmítá. Takové příspěvky by podle jeho slov byly v rozporu s pravidly Evropské unie.
Zdroj: www.mze.cz

Zařazeno v Dotace, Zemědělství