Agrovenkov o.p.s.
Informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Pardubického kraje

Bude dorovnání plateb napřesrok nižší ?

12/09/07
smf

Zatímco letos stát doplácá zemědělcům národní dorovnání v plné možné výši, příští rok dostanou zřejmě o několik procent méně. Autor: Alterová Libuše (12.9.2007), zdroj: www.agroweb.cz
 

Dorovnání plateb bude napřesrok nižší
Zatímco letos stát doplácá zemědělcům národní dorovnání v plné možné výši, příští rok dostanou zřejmě o několik procent méně. Důvodem je snížení rozpočtu pro kapitolu zemědělství pro příští rok. Uvedl to včera na semináři Zemědělského svazu ČR ve Žďáru nad Sázavou ministr zemědělství Petr Gandalovič.

 

Jak vysvětlil, kvůli škrtům ministerstva financí bude příští rok resortu chybět í asi 1,5 miliardy korun. "Věřím, že se podaří ten propad ještě nějakým způsobem snížit, nicméně je potřeba se připravit na to, že rozpočet nebude v té optimistické podobě jako byl v roce 2007," upozornill Gandalovič s tím, že úsporná opatření postihnou všechny oblasti jeho resortu, tedy i administrativu či či národní programy. Letos dostanou naši zemědělci na přímých platbách z EU více než deset miliard korun, které by se měly rozdělit podobně jako loni zhruba na 3,5 milionu hektarů půdy. S národním doplatkem základní dotace přesáhnou 17 miliard Kč.
Autor: Alterová Libuše (12.9.2007), zdroj: www.agroweb.cz