Agrovenkov o.p.s.
Informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Pardubického kraje

Dotace brambor na škrob

06/06/07
smf

Stát bude i v letech 2007 a 2008 podporovat produkci brambor na výrobu škrobu pravděpodobně zhruba 90 miliony korun ročně, a to v rámci národního dorovnání přímých plateb z EU. Zdroj: www.agroweb.cz, autor: fia

Brambory na škrob bude stát dál dotovat

Stát bude i v letech 2007 a 2008 podporovat produkci brambor na výrobu škrobu pravděpodobně zhruba 90 miliony korun ročně, a to v rámci národního dorovnání přímých plateb z EU. Vláda dnes totiž schválila novelu nařízení, jejímž cílem je prodloužit vyplácení podpory o další dva roky.

Dotace by se měla nadále pohybovat do 2700 korun na tunu škrobu. Změní se ale způsob jejího stanovení. Část podpory zůstane totiž svázána s objemem produkce a část bude oddělena. Celková suma by se měla dělit mezi přibližně 350 žadatelů – pěstitelů brambor, kteří se o peníze ucházejí prostřednictvím čtyř producentů bramborového škrobu.
Národní produkční kvóta zůstane 33.600 tun bramborového škrobu ročně. Mezi jednotlivé tuzemské výrobce zůstane limit rozdělen ve stejné výši a stejném poměru jako v předchozích obdobích.

Autor: fia  , zdroj: www.agroweb.cz