Agrovenkov o.p.s.
Informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Pardubického kraje

Rakouská zemědělská pojišťovna na českém trhu

30/11/06

Rakouská pojišťovna pod obchodním označením Agra pojišťovna rozšířila své působení i do České republiky. Pojišťuje zemědělské plodiny.

 Založením své pobočky v Praze rozšířila pojišťovna Österreichische Hagelversicherung své působiště i na český trh. Prostřednictvím této nové pobočky vstupuje specializovaný rakouský pojistitel zemědělství pod značkou AGRA POJIŠŤOVNA na český trh zemědělského pojištění.
Zahájením obchodní činnosti tohoto zastoupení rakouská pojišťovna nabízí produkty pro pojištění zemědělských plodin v České republice. Je to poprvé mimo rakouský trh.
Specialista na pojištění plodin nabízí pojištění těchto rizik: orná půda – krupobití, mráz, porůstání, cukrová řepa – krupobití, mráz, poškození větrem, zaplavení bahnem, škůdci, vinařství – krupobití, mráz, ovocnářství – krupobití.
Pojišťovna Österreichische Hagelversicherung je již 60 let známá jako spolehlivý a finančně silný pojišťovací partner rakouských zemědělců. Důležitým principem podnikové politiky je přitom nebyrokratická a rychlá pomoc zemědělcům v případě škody. Podle nedávno provedené ankety to potvrzuje velmi vysoké procento 80 000 zákazníků (95 %). Nabízí celoevropsky nejširší paletu pojistných produktů. Jedinečná je možnost pojištění porůstání. To postihlo v letošním roce velmi silně zemědělské podniky.
Široká nabídka pojistných produktů a velké rozprostření rizik umožňuje pojišťovně udržení nízkého a stálého pojistného. Protože je vzájemným pojišťovacím spolkem, nemaximalizuje zisky, ale pojišťuje zemědělské produkty proti nepřízni a extrémům počasí za výhodných podmínek.
Tisková zpráva pojišťovny Österreichische Hagelversicherung, listopad 2006 

Zařazeno v ekonomika, Zemědělství