Agrovenkov o.p.s.
Informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Pardubického kraje

IFSA: Mezinárodní aliance pro bezpečnost krmiv

08/09/05

IFSA (International Feed Safety Alliance ) zahájila oficiálně svoji činnost 1. září 2005 vydáním normy pro přísady do krmiv a pravidel certifikace.

IFSA (International Feed Safety Alliance ) zahájila oficiálně svoji činnost dne 1. září 2005, a to vydáním IFIS (IFSA Feed Ingredients Standard, normy pro přísady do krmiv) a pravidel certifikace (IFSA Rules of Certification).


Cílem IFSA je přispět k zajištění bezpečnosti přísad pro krmiva, což napomůže chránit zdraví zvířat a následně i lidí, kteří konzumují živočišné produkty z masa, ryb, mléka a vajec. Od 1. ledna 2006 výrobci krmiv mohou požadovat certifikaci podle IFIS.


 


IFSA je společný projekt iniciovaný:


* AIC (Agricultural Industries Confederation, V. Británie),


* FEFAC (European Feed Manufacturers Federation),


* OVOCOM VZW (Belgie),


* PDV (Productschap Diervoeder, Nizozemí),


* QS (Qualität und Sicherheit GmbH, Německo).


 


Uvedené organizace spojily své zkušenosti do jednoho programu, který bude fungovat na celém světě s jedním souborem standardů. ISIS zajistí společnostem vyrábějícím přísady do krmiv, že budou prověřovány podle jednoho standardu, čímž se zamezí duplikaci, ke které dochází při používání více standardů. Dojde rovněž k úsporám nákladů.


 


IFSA bude mít svoji vlastní internetovou stránku (www.ifsa-info.net). Než dojde k jejímu spuštění, lze nalézt IFIS a IFSA pravidla certifikace na internetových stránkách příslušných organizací:


OVOCOM


AIC


PDV


QS


FEFAC


BEMEFA


 


Příloha 1: IFSA_IFIS [pdf ; 360948 bytů]


Příloha 2: IFSA_pravidla certifikace [pdf ; 518649 bytů]


Příloha 3: IFSA_organizační struktura [pdf ; 114144 bytů]


 


CIAA  prostřednictvím PKČR