Agrovenkov o.p.s.
Informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Pardubického kraje

Soutěž Regionální potravina už zná vítěze v polovině krajů České republiky

27/05/11
smf

Soutěž Regionální potravina už zná vítěze v polovině krajů České republiky . Zdroj: MZe

Soutěž Regionální potravina už zná vítěze v polovině krajů České republiky
25.5.2011
V sedmi krajích už znají vítěze soutěže Regionální potravina. Od letošního roku tak může tuto značku nově po čtyři roky užívat 54 výrobků. V dalších šesti krajích na vyhodnocení čekají. Projekt Ministerstva zemědělství po loňském úspěšném prvním ročníku zaznamenává i letos velký zájem producentů, zemědělců i spotřebitelů.
"Letos soutěž doplní televizní pořad Toulavá kamera ochutnává Česko, který budou moci diváci sledovat v létě vždy v pátek večer. Seriál představí různé regionální podniky, místní tradice a také samozřejmě regionální potraviny,“ upozorňuje ministr zemědělství Ivan Fuksa.
Druhý ročník soutěže, ve kterém jsou už známi vítězové z Jihočeského, Královéhradeckého, Libereckého, Olomouckého, Pardubického a Plzeňského kraje a kraje Vysočina, přinesl několik novinek. Například, že značka je udělována namísto na šest let nově pouze na čtyři roky a také byly rozšířeny soutěžní kategorie z šesti na devět.
„Vítězové představují své výrobky v jednotlivých krajích, kde je mohou lidé ochutnat a koupit. K více než sedmdesáti oceněným výrobkům z loňska přibývají další desítky potravin, jimž odborná porota přiznala vítězství v soutěži Regionální potravina letos. Zákazníkům se tak významně rozšiřuje nabídka a možnost zaměřit se při nakupování na skutečně kvalitní a čerstvé potraviny,“ říká ministr Fuksa. Přehled ochutnávek a dalších akcí spojených se soutěží Regionální potravina je průběžně aktualizován na www.regionalnipotravina.cz
Tereza M. Dvořáčková, tisková mluvčí MZe
zdroj: www.eagi.cz

Zařazeno v Regionální potravina